دستگاه لوله بازکنی چیست؟

ممکن است برای همه ما پیش آمده باشه که فاضلاب ساختمان دچار گرفتگی شود و شما باید گرفتگی آنرا برطرف کنید.اما این سوال پیش می آید که چطور این گرفتگی را رفع کنیم.اما در اینجا باید توجه داشته باشیم که آیا نیاز به دستگاه هست یا با پودر لوله بازکنی گرفتگی رفع می شود.

اگر گرفتگی شدید و عمقی باشد قطعا نیاز به دستگاه و ابزارهای لوله بازکنی است. وقتی چربی و مواد خوراکی و... در مدت زمان طولانی در درون لوله انباشته شده باشد قطعا گرفتگی عمیق خواهد بود.

قبل از اینکه ابزار لوله بازکنی ساخته شود با ابزار ساده تر گرفتگی لوله را باز می کردند. و با فنری که به سر یک دریل وصل می شد گرفتگی را برطرف می کردند. با روشن شدن دریل و دوران به به داخل لوله برخورد می کند و و مواد رسوب شده به سمت چاه هدایت می شود. اما با ساخت دستگاه لوله بازکنی این مشکل برطرف شده و این دستگاه از یک موتور و فنر تشکیل شده و موتور نیز محرکه لوله بازکنی را تامین می کند و فنر نیرو به سمت گرفتگی وارد می کند و علت استفاده از فنر در واقع به خاطر انعطافی که دارد باعث می شود به راحتی داخل لوله حرکت داشته باشد.

دستگاه لوله بازکنی

مزایای دستگاه لوله بازکنی:

حجم کمی دارد و قابل حمل است و به راحتی می توان آن را جابجا کرد.

تامین نیرو از برق شهری است.

گرفتگی های عمیق و سخت را باز می کند و سرفنرهای مختلفی دارد و با انواع لوله و درب چاه ها می تواند نفوذ کرده و گرفتگی را رفع می کند.

یک فضای جداگانه برای حفاظت ازفنر دارد و فنر را درون خود جمع می کند.

سرعت بالایی برای باز کردن گرفتگی های سخت دارد.

برای انواع شرکت های لوله باز کنی مناسب است.

روش کار با دستگاه لوله باز کنی:

ابتدا دستگاه را به برق وصل کرده و یک فنر مناسب را به آن وصل کمی کنیم و فنر را از درون محفظه بیرون آورده و بعد کلید دستگاه را می زنیم تا روشن شود و دستگاه لوله بازکنی شروع به کار کند، بنابراین فنر داخل چاه دوران کرده و لوله را باز می کند.

حتما در حین کار با دقت و آرامش فنر را به داخل چاه هدایت می کنیم و اگر می خواهید گرفتگی را به طور کامل و به سرعت رفع کنید از کلید چپ گرد و راست گرد استفاده کنید و بعد از باز شدن لوله فنر رابه دقت خارج کرده و به داخل محفظه جمع کنید.

و در آخر مقداری آب درون چاه بریزید تا بطور کامل مواد به داخل چاه هدایت شود و گرفتگی تکرار نشود.

خواندن 2969 دفعه

نوشتن دیدگاه


تصویر امنیتی
تصویر امنیتی جدید