لایروبی چاه فاضلاب

یکی از متداول ترین خدماتی که توسط موسسات و شرکت های تخلیه چاه صورت می گیرد، ارائه ی سرویس لایروبی چاه فاضلاب می باشد که در زمان های لازم به منظور افزایش کارکرد و امکان استفاده از چاه انجام می شود. در این مقاله از سری مقالات تخصصی و آموزشی سایت شرکت شهرآرا کرج به بررسی این خدمات و تاثیرات مثبت آن خواهیم پرداخت. ممکن است شما عزیزان بار ها و بارها در تبلیغات شهری، روزنامه های آگهی و سایر منابع اطلاعاتی با این عبارت مواجه شده باشید ولی تصور کاملی از آن نداشته باشید. از شما دعوت می کنیم که در ادامه ی این مقاله با ما همراه باشید تا از ضرورت استفاده از خدمات لایروبی چاه فاضلاب مطلع گردید. این عملیات معمولا قبل از تخلیه ی چاه صورت می پذیرد و از این طریق فضای درونی آن کاملا پاکسازی شده و قابلیت جذب فاضلاب بیشتری را خواهد داشت. معمولا این عملیات تکمیل کننده ی سرویس تخلیه چاه می باشد و شرکت های فعال در این زمینه این دو سرویس را با یکدیگر ارائه می دهند. زمانی که از این خدمات استفاده نمایید تا مدت های طولانی نیاز به تخلیه نخواهد بود، البته به شرط آن که نکات مرتبط با چگونگی افزایش طول دوره ی تخلیه ی چاه توسط ساکنین آن ساختمان رعایت شود؛ بنابراین یکی از مزایای بارز و آشکار لایروبی چاه فاضلاب افزایش مدت زمان استفاده از چاه می باشد و به میزانی که این دوره طولانی تر گردد، طبیعتا چاه ساختمان دیرتر کهنه و تخریب می شود. توجه داشته باشید در صورتی که پس از چندین بار عملیات تخلیه چاه فاضلاب و لایروبی بافت درونی و اطراف چاه ضعیف و سست شود، لازم است که به منظور جلوگیری از تخریب کامل آن عملیات حفاری چاه فاضلاب نو مورد توجه قرار گیرد.  

لایروبی چاه فاضلاب

 لایروبی چاه فاضلاب ساختمان ها چگونه انجام می شود؟

پس از تماس متقاضیان با مجموعه ی ما، کارشناسان فنی ما به همراه تجهیزات و ابزار های لازم و ضروری به آدرس اعلام شده اعزام می گردند. به منظور شروع عملیات لازم است که درون چاه خالی شود. این کار پس از یافتن درب چاه و باز کردن آن، توسط دستگاه های مخصوص، تانکر حمل و پمپ ساکشن و مکنده آغاز می گردد و فاضلاب موجود به درون تانکر انتقال می یابد و سپس عملیات مربوط به لایروبی شروع خواهد شد. در مرحله ی بعد یکی از همکاران متبحر و یا تجربه ی مجموعه ی شهرآرا وارد چاه می شود و با ابزار های مخصوص دیواره های آن را می کند. توجه داشته باشید که بدیهی است که به دلیل وجود فاضلاب در چاه، لایه های ضخیمی بر روی دیواره های تشکیل شده باشد و وظیفه ی کارگر لایروب کندن و تراشیدن لایه های اضافی است. این کار تا جایی ادامه می یابد که به لایه ی خاک برسد. در پروسه ی انجام مراحل لایروبی چاه فاضلاب نیز برخی از مواد زائد ناشی از تراشیدن دیواره ها و کف، ایجاد می شوند که باید از درون چاه به طور کامل تخلیه گردند.

لایروبی چاه فاضلاب چه تاثیراتی در کارکرد آن دارد؟

بدون شک، هر گونه اقدامی که در زمینه ی پاکسازی یا تخلیه انجام می شود، دارای مزایایی برای ساختمان های مسکونی یا تجاری خواهد بود. با چنین کاری می توان ظرفیت استفاده از چاه را افزایش داد و به نوعی از آن استفاده ی مجدد نمود. با انجام این عملیات تمامی لایه های به وجود آمده و متشکل از مواد زائد در کف و دیواره های چاه از بین می روند و چاه فاضلاب نوسازی شده و تا مدتی طولانی قابلیت های خود را خواهد داشت. در ادامه مهم ترین تاثیرات لایروبی چاه فاضلاب ذکر شده است:

  • افزایش میزان جذب آب و فاضلاب
  • جلوگیری از پر شدن سریع و مجدد چاه
  • از بین رفتن زمینه ی ایجاد نم در کف ساختمان ها
  • افزایش کارایی چاه قدیمی همانند چاهی که به تازگی حفر شده باشد.

لایروبی چاه فاضلاب توسط چه کسی انجام می شود؟

لازم به ذکر است که این کار باید توسط نیروهای متخصص و کارگران لایروب که تجربه ی قبلی در این زمینه دارند، انجام شود تا بتوان به آن حد ایده آل و مورد انتظار از پاکسازی چاه دست یافت. از جمله مهم ترین ویژگی های عملیات لایروبی چاه فاضلاب این است که با حداقل میزان خرابی، حداکثر میزان کیفیت و سرعت و منصفانه ترین هزینه صورت پذیرد و شرکت شهرآرا کرج تضمین می نماید که متقاضیان عزیز در صورت بهره مندی از خدمات ما از کیفیت سرویس ارائه شده رضایت خواهند یافت. در خصوص انجام لایروبی چاه فاضلاب می توان از ابزار های دستی یا مکانیکی استفاده کرد که مشخصا با به کارگیری دستگاه های پیشرفته تر سرعت انجام کار نیز افزایش می یابد.

خواندن 3211 دفعه

نوشتن دیدگاه


تصویر امنیتی
تصویر امنیتی جدید