لایروبی چاه

لایروبی چاه يكي از زير مجموعه هاي چاه و چاه بازكني ميباشد، كه در آن چاه فاضلاب را پاكسازي يا به اصطلاح لايروبي مي كنند. لايروبي يكي از امور متداول در زمينه چاه است كه بسياري از مشكلات چاه ها با بالايروبي مرتفع ميشود.

بايد اين نكته را خاطر نشان كرد كه لايروبي چاه در زمان مناسب انجام شود زيرا در بسياري موارد با وجود تخليه چاه در فاصله ي زماني كمي مجدد چاه پر ميشود كه در اين موارد چاه به لايروبي نياز دارد.

لايروبي چيست؟

لايه هاي فاضلاب موجود در چاه در طول ساليان به كف و ديوارهاي چاه چسبيده و باعث بوجود آمدن ديواره هاي ضخيم در چاه شده . اين لايه ها به دليل بوجود آوردن فضاي كاذب در چاه مانع از جلوگيري جذب آب مي شود. در واقع اين لايه ها ي اضافي فضاي چاه يا نفس چاه را ميگيرد. پر واضح است براي عملكرد بهتر چاه اين لايه هاي ضائد جدايازي شوند.

چگونگي لايروبي چاه

 لايروبي چاه به اين صورت مي باشد كه پس از تخليه كامل چاه، كارگر لايروب وارد چاه ميشود و لايه هاي اضافي را ميتراشد، اين تراشيدن تا زماني انجام ميشود كه به خاك ديواره چاه برسد.

لايروبي هم با ابزار مكانيكي و هم به صورت دستي قابل انجام مي باشد.

اين كار زمان زيادي را نميبرد البته در صورتي كه مكانيزه انجام شود.

با انجام لايروبي چاه زنده ميشود و گويي چاه نو حفر شده است ، زيرا وجود لايه هاي اضافي عملكرد چاه را دچار اختلال ميكند و گاهي موجب نم و ريزش ساختمان ميشود.

براي لايروبي به چه مراكزي بايد مراجعه كرد؟

متولي لايروبي شركتهاي تخليه چاه ميباشدكه اين شركتها خدماتي شامل تخليه چاه، لوله بازكني و لايروبي، ترميم چاه ميباشد

شركت فني شهر آرا با داشتن كادري مجرب و تجهيزات مناسب در زمينه لایروبی و ترميم هرگونه چاه، و همچنین تخلیه چاه در کرج آماده خدمت رساني به شهروندان البرزي به صورت شبانه روزي مي باشد.

خواندن 2984 دفعه

نوشتن دیدگاه


تصویر امنیتی
تصویر امنیتی جدید